Які види датчиків руху існують і як вони працюють?

Підключення охоронної сигналізації передбачає монтаж різного обладнання, в тому числі датчиків руху. Ці пристрої є однією з ключових ланок системи безпеки. Вони чуйно реагують на обстановку і в разі несанкціонованого проникнення стороннього на об'єкт, що охороняється миттєво передають тривожний сигнал.

Датчики руху застосовуються в наступних комплексах:

· сигнализациях;

· СКУД;

· системах управління освітленням;

· «розумному будинку».

Існує чотири типи таких приладів: інфрачервоні, ультразвукові, мікрохвильові, комбіновані. Кожен має свої переваги і недоліки.

Інфрачервоні датчики

Принцип дії базується на змінах теплового (інфрачервоного) випромінювання від об'єктів. Підключення датчика руху сигналізації такого типу небажано поблизу опалювальних приладів, під прямими сонячними променями. До плюсів слід віднести точне регулювання, безпеку.

Ультразвукові датчики

Реагують на звукові коливання. При зміні показників в результаті руху об'єкта прилад активується. Застосовуються в автопромисловості, в будинках підключення датчика руху охоронної сигналізації проводиться на сходах, в коридорах. Мають не дуже велику дальність роботи. З плюсів — доступна вартість, відмінна працездатність за будь-яких умов.

Мікрохвильові датчики

Спрацьовують на зміни електромагнітних хвиль. Принцип дії схожий з приладами, що реагують на звукові коливання. З точки зору безпеки необхідно обирати пристрої малої потужності. З переваг відзначимо можливість роботи за будь-яких погодних умов, надійність, здатність розпізнавати об'єкти навіть за стінами, стеклами.

Комбіновані датчики

Поєднують кілька технологій. Наприклад, мікрохвильовий та інфрачервоний датчик. В результаті виходить максимально продуктивний прилад.

Охоронне агентство «Барс» забезпечує надійний захист нерухомості. Ми працюємо з приватними і юридичними особами. Розробимо проект системи безпеки, проведемо монтаж, підключення датчика руху до сигналізації, а також всього необхідного обладнання, виконаємо налаштування і тестування.

Підписатися на розсилку цікавих новин і акцій від «ОХОРОННОГО ХОЛДІНГУ «КРИВБАС»
Ваш емейл